Bohem cenneti; Kökeni Fransızcadan gelen Bohem kelimesi aslında bir yaşayış biçimidir. Ancak son zamanlarda tüm hayat felsefelerinin tarza yansıdığı gibi örneğin (Hippi, pop-art, Retro) bohem felsefesi de hayatımızın içerisine taşınan önemli detaylardan birisi oldu. Giyim sektöründe düz, sade ve sıradan ürünler olarak karşımıza çıkan bohem tasarımlar mobilya kategorisinde ise yine net ve kararlı bir anlayışı benimseyerek kullanıcılarının beğenisine sunulan tasarımlara imzasını attı. Dekorasyonda yeni yeni kullanılmaya başlayan bohem tarzda takım ya da kombin anlayışı bulunmuyor. Her bir parçanın kendine özgü bir ruhu ve diğer modüllerle ilgili olmayan havası bohemliğin altını çizen önemli detaylardan biri. 


Genel itibariyle aksesuarlarda koyu tonların mobilyalarda ise açık tonların hakim olduğu bohem ürünler şu şekilde ilerliyor; doğayı yansıtan bir aksesuar ve oturumu konforlu, kumaşı ise kaliteli rahat bir koltuk ve eskiyi anımsatan birkaç dekor ürünü. Salonda televizyona yer verilmeyen bu tarzda ilginç öğeler barındıran eşyaları bir araya getirebilir, ancak asla sıradan olamazsınız. Kendin yap eşyalarının çok yakışacağına eminiz ancak, eski bir valiz, çalışmayan eski bir radyo ya da kırılmış ama hala kullanıma uygun çerçeve, antika parçalar ile sınırlarınızı ortadan kaldıran ve daha önce yapılmamış her şey bohem tarza çok yakışıyor.


Özellikle yeni bir ev dekore edenlerdenseniz, rahatlığın kapısını aralayan bu stili, yeni bir ruh ve bakış açısı olarak evinize taşıyabilirsiniz. Bohem stil başlangıçlar için radikal olduğu kadar, konforu amaçlayan ideal bir karar olacaktır. Hasır ve ahşabın sık uygulandığı tarzda, tekstil ürünler, beyaz ve krem renkte devam ederek, ahşap ve ceviz mobilya kullanımını destekliyor. Daha doğal, çizgisiz ve sınırsız bir yaşam alanı yaratmak isteyenler için bohem dekorasyon, harika bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.